BIP

Jak być zawsze o krok przed oszustami?

Gdy uczciwość traci sprzymierzeńców, na rzecz szybkich zysków, oszustwo staje się dla wielu sposobem na życie. Ofiarą nieuczciwych praktyk mogą paść przedsiębiorstwa, zwykli ludzie, nasi bliscy.

W ostatnich latach seniorzy najczęściej padali ofiarami kradzieży i oszustw. Przestępcy wykorzystują łatwowierność i obniżony poziom czujności starszych i samotnych osób. Wyspecjalizowali się w wykorzystywaniu naszych emocji, związanych z ekstremalnymi sytuacjami w celu wyłudzenia pieniędzy. Dzwoniący oszuści podają się za naszych krewnych, przedstawicieli gminy czy firm dostarczających energii. Niekiedy seniorzy bywają łatwowierni i podają swoje dane oszustom.

Jak być zawsze o krok przed oszustami?

Zachęcamy do przybycia na spotkanie, aby zapoznać się bliżej z tą tematyką. Wstęp wolny. Zajęcia poprowadzi prawnik - Kajetan Rajski.

Temat zajęć brzmi: "Jak skutecznie bronić się przed oszustwami i jak korzystać z praw konsumenckich?". Zajęcia realizowane są przez Stowarzyszenie Fidei Defensor (www.fideidefensor.pl) w ramach projektu "Przeprowadzenie ogólnopolskiego cyklu szkoleń dla dorosłych w celu przeciwdziałania przyczynom przestępczości oraz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych oraz społeczności wiejskich i małych miast" finansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

 

Powrót na górę