BIP

Bezpieczne dziecko

29-05-2017, 14:34 -- Zbigniew Lipka

 

19.V.2017 roku w Zespole Szkół im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie zakończyła się kolejna edycja programu „Bezpieczne dziecko”, którego głównym założeniem było m.in.: zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznej zabawy w szkole, w domu, na podwórku, w każdym czasie i miejscu. Policja przeprowadziła spotkania z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych w zakresie wczesnej edukacji. Każdy uczeń otrzymał książeczkę – przewodnik pt. „Bezpieczne dziecko”, które co roku finansuje Gmina.

Program zakończył się konkursem plastycznym pt. „Bezpieczne dziecko w szkole, w domu, w lesie, na wakacjach” przeznaczonym dla pierwszoklasistów. Nieco starsi koledzy i koleżanki z klas II – III mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi w konkursie pt. „Jak bezpiecznie poruszać się po drodze”.

Oczekując na wyniki konkursu oglądano przedstawienie nt. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przygotowane przez kl. Ia i IIb z Zespołu Szkół im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie. Następnie autorzy wyróżnionych prac ze szkół naszej Gminy otrzymali, z rąk przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej – p. Anny Gąsiorek-Rezler, p. Dariusza Drobnego, Dyrektora Zespołu Szkół im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie – p. Mieczysława Matyasika oraz Wójta Gminy Bystra-Sidzina – p. Stanisława Tempki, nagrody rzeczowe. Dodatkowo pozostali uczniowie klas pierwszych otrzymali drobne upominki ufundowane przez Gminę Bystra-Sidzina.

Nagrodzeni zostali uczniowie:

- z Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej;

Sroka Malwina

Pieczara Julia

Łabaz Mateusz

Ciapała Kamil

Utrata Weronika

Sutor Przemysław

Śladewski Jakub

Ferdynus Marcin

- z Zespołu Szkół im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie;

Talapka Karol

Dendys Dominik

Lipka Kacper

Jaromin Julia

link do galerii zdjęć

M.L.

poniedziałek, 29 Maj, 2017
Powrót na górę