BIP

Dotacja z Ministerstwa dla Klubu Sportowego „Dąb” w Sidzinie

10-10-2017, 11:57 -- Zbigniew Lipka

 

Miło nam poinformować, że Klub Sportowy „Dąb” w Sidzinie pozyskał wsparcie finansowe ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Wsparcie pozyskano w ramach programu „Klub 2017”.

Program „Klub” funkcjonuje od 2016 roku – w bieżącym roku odbyła się jego druga edycja. W ramach programu każdy klub sportowy działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia może uzyskać dofinansowanie ze środków ministerialnych. Z takiej możliwości skorzystał Klub Sportowy „Dąb”, który z pomocą Urzędu Gminy, przygotował i złożył na początku bieżącego roku wniosek o dofinansowanie swojej działalności. Rozstrzygnięcie naboru miało miejsce w lipcu br. - wniosek KS otrzymał pozytywną opinię i uzyskał dofinansowanie w pełnej, wnioskowanej kwocie tj. 10.000 zł.

Pozyskana dotacja, wraz z wkładem finansowym klubu w wys. 10 %,  będzie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży biorącej udział w treningach oraz meczach, a także na wynagrodzenie trenera.

wtorek, 10 Październik, 2017
Powrót na górę