BIP

Eliminacje do etapu powiatowego „Ogólnopolskiego Turnieju BRD 2018”

16-03-2018, 13:16 -- Anna Nieużytek

12 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Sidzinie odbyły się eliminacje do etapu powiatowego „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”.

 W turnieju brały udział 4 reprezentacje szkół z terenu gminy Bystra-Sidzina: drużyny Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych z Sidziny, oraz drużyny Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych z Bystrej Podhalańskiej. Drużyny gimnazjalne składały się z trzech zawodników natomiast drużyny szkół podstawowych z czterech zawodników.

Role sędziów pełnili Pan Wojciech Fluder oraz starszy aspirant Tadeusz Gacek z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

W czasie turnieju sprawdzane były:

  • znajomość przepisów ruchu drogowego w formie testów - jeden ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a drugi ze znajomości pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach,
  • test sprawnościowy- jazda na rowerze po wybranych elementach toru przeszkód,
  • umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej każdej drużyny sprawdziła komisja sędziowska w składzie: druh Grzegorz Lipka oraz druh Jacek Matyasik  z OSP Sidzina.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła reprezentacja z Sidziny w składzie: Sylwia Chorąży, Iwona Sułocha, Grzegorz Jabcoń, Piotr Sułocha. Drugie miejsce zajęła reprezentacja z Bystrej Podhalańskiej w składzie Łazarz Milena, Suska Marlena, Migas Jakub, Szczerba Kacper. Zawodnikami rezerwowymi byli Maj Paweł z Sidziny oraz Wirtel Józef z Bystrej Podhalańskiej.

W kategorii klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła reprezentacja z Bystrej Podhalańskiej w składzie: Główka Krystian, Skupień Damian, Suwaj Miłosz. Drugie miejsce zajęła reprezentacja z Sidziny w składzie: Kardyl Weronika, Kolaniak Karolina, Bednarz Michał. Zawodnikami rezerwowymi byli: Karkula Paulina z Bystrej Podhalańskiej oraz Stramek Paweł z Sidziny.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Bystra-Sidzina oraz gratulacje od Pana Wójta Stanisława Tempki, Pana Dyrektora Mieczysława Matyasika oraz członków komisji sędziowskiej.

Opiekunem drużyn z Sidziny jest mgr inż. Tomasz Gwiżdż, natomiast drużyn z Bystrej Podhalańskiej  mgr Katarzyna Paleczny.  Zwycięskie drużyny będą reprezentowały gminę Bystra-Sidzina w eliminacjach powiatowych BRD 17 kwietnia 2018 r. w Tarnawie Dolnej

 Składamy Serdeczne Podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia turnieju.

 Zwycięzcom życzymy sukcesów na kolejnym etapie turnieju.

piątek, 16 Marzec, 2018
Powrót na górę