BIP

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

02-03-2016, 13:19 -- Barbara Dudek

W dniu 29.02.2016 r. w sali OSP Bystra Podhalańska odbyły się Eliminacje Gminne w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W eliminacjach wzięło udział 11 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Bystra i Sidzina.

• W kategorii „Szkoły Podstawowe” pierwsze miejsce zajął Wiktor Kostka z Zespołu Szkół w Sidzinie, drugie miejsce - Grzegorz Jabcoń z Zespołu Szkół w Sidzinie.  Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Jakub Migas z Zespołu Szkół w Bystrej Podhalańskiej.

• W kategorii „Gimnazja” pierwsze miejsce uzyskał Dawid Staszczak z Zespołu Szkół w Sidzinie, drugie- Bartłomiej Tempka z Zespołu Szkół w Sidzinie.  Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Jacek Sala z Zespołu Szkół w Bystrej Podhalańskiej.

Do etapu eliminacji powiatowych zakwalifikowały się po dwie osoby z najwyższymi lokatami w każdej z kategorii.

Wszyscy uczestnicy odebrali dyplomy wraz z pamiątkowymi upominkami, a za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii dodatkowo zostały wręczone nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy Bystra-Sidzina.

Nagrody wręczył Wójt Gminy Stanisław Tempka,  życząc zwycięzcom eliminacji gminnych osiągnięcia wysokich lokat w eliminacjach powiatowych.

Podziękowanie należy się Grzegorzowi Lipce – Komendantowi Gminnemu ZOSP RP, Marcinowi Błachut – Naczelnikowi OSP Bystra Podhalańska oraz Tomaszowi Czarnocie – nauczycielowi ZS Sidzina za coroczne przygotowywanie zawodników do Turnieju.