BIP

Nowe miejsca posotojowe przy Zespole Szkół w Bystrej Podhalańskiej

18-08-2016, 11:50 -- Barbara Dudek

Zakończyły się prace inwestycyjne przy Zespole Szkół w Bystrej Podhalańskiej, które trwały od początku wakacji, a związane były z polepszeniem komunikacji samochodowej i poprawą bezpieczeństwa dzieci.

W ramach prowadzonych prac nawierzchnia wokół szkoły została utwardzona kostką betonową, utworzono miejsca postojowe oraz plac do bezpiecznego wjazdu autobusu.

Docelowo, po poszerzeniu bramy wjazdowej i wyjazdowej autokary swobodnie będą mogły wjeżdżać na plac przy szkole i zabierać dzieci szkolne m.in. na wycieczki (do tej pory autokary zatrzymywały się na drodze). Dzięki wykonanym pracom polepszy się również komunikacja samochodowa, co ma duże znaczenie, szczególnie w godzinach porannych, kiedy rodzice odwożą swoje pociechy na zajęcia do szkoły.

Zadanie to zostało wytypowane do realizacji  przez Zebranie Wiejskie we wrześniu ub. roku, w ramach - przyznawanego sołectwom z budżetu gminy  -  funduszu sołeckiego. Wartość funduszu sołeckiego (w wysokości  32 077,41 zł) stanowi niespełna 1/3 kosztów tej budowy. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy oraz wygospodarowane zostały w ramach budżetu szkoły. Łączna powierzchnia placów i miejsc postojowych wynosi 1073,20 m2. Kwota wydatkowana w 2016 r. na to zadanie wyniosła 107.585,37 zł.

czwartek, 18 Sierpień, 2016
Powrót na górę