Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Gminie Bystra-Sidzina
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy moment w kalendarzu roku szkolnego – święto, które przypomina, jak ogromną rolę w naszym życiu odgrywa edukacja oraz osoby, które ją współtworzą. To doskonała okazja, by wyrazić wdzięczność nauczycielom za ich codzienny trud, zaangażowanie i pasję, z jaką kształtują kolejne pokolenia.
Z tej okazji, 13 października 2025 roku, w Urzędzie Gminy Bystra-Sidzina odbyła się uroczystość wręczenia nagród Wójta, przyznawanych za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. W wydarzeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Bystra-Sidzina – pan Stanisław Tempka, Przewodniczący Rady Gminy – pan Bogusław Mazur, Wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty, Kultury i Sportu – pani Katarzyna Lipiak, pracownicy Referatu Oświaty, a także dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkoli z terenu gminy.
Uroczystość rozpoczął wójt Stanisław Tempka, który powitał wszystkich zebranych, składając nauczycielom życzenia zdrowia, wytrwałości, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. W swoim przemówieniu wyraził również uznanie dla zaangażowania i dobrej współpracy na rzecz rozwoju oświaty w gminie.
Podczas spotkania miało miejsce uroczyste wręczenie aktu nadania stopnia nauczyciela mianowanego pani Sabinie Stramek, która pomyślnie zdała egzamin w dniu 15 lipca 2025 roku.
Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród wójta wyróżniającym się nauczycielom oraz dyrektorom placówek oświatowych. Uhonorowano ich za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej – za codzienne budowanie fundamentów lokalnej edukacji, które przynoszą trwałe efekty w życiu młodych mieszkańców naszej gminy.
Nagrody otrzymali:
Pan Mieczysław Matyasik – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie,
Pan Marek Drobny – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej,
Pani Zofia Bylica – Dyrektor Przedszkola Publicznego w Sidzinie Pani Anna Kozłowska – Dyrektor Przedszkola Publicznego w Bystrej Podhalańskiej,
Pani Teresa Lipka – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Sidzinie
Pani Dorota Czarny – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Sidzinie
Pan Tomasz Gwiżdż – nauczyciela Szkoły Podstawowej w Sidzinie
Pani Izabella Targosz – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Bystrej Podhalańskiej
Pani Małgorzata Hojdas – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Bystrej Podhalańskiej,
Pani Barbara Gierat – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Bystrej Podhalańskiej
Pani Halina Jaromin – nauczyciel Przedszkola Publicznego w Sidzinie
Pani Monika Matyasik – nauczyciel Przedszkola Publicznego w Bystrej Podhalańskiej
Wyróżnionym nauczycielom serdecznie gratulujemy!