BIP

ŚWIĘTO DRZEWA 2017

04-07-2017, 13:26 -- Zbigniew Lipka

 

Tegoroczne „Święto Drzewa”  miało nowy akcent. Licznie zgromadzona publiczność dopingowała zawodników podczas wyścigów traktorów, odbywających się w ramach ogólnopolskiej Formuły Traktor.

W zawodach wzięło udział sześciu zawodników na swoich maszynach. W ramach konkurencji trzeba było wykazać się nie tylko sprawnością za kierownicą, ale również w przenoszeniu na czas wody w wiadrach na drewnianym nosidle oraz rzutem gumofilcem do celu.  Najlepszy wynik zdobył pan Ryszard Drobny z Bystrej Podhalańskiej, który swoje umiejętności doskonali od kilkudziesięciu lat podczas codziennej pracy na roli. Drugie miejsce zajął Sławomir Gałka, natomiast trzecie Kamil Lasek. Ponadto sidzinianin Stanisław Mrózek zdobył nagrodę publiczności.

Ale to nie jedyna atrakcja niedzielnej imprezy, jak co roku odbyły się również konkursy drwali i pilarzy. Zawodnicy rywalizowali w rąbaniu drzewa, przecinaniu belek piłą, wbijaniu gwoździ na czas oraz przewożeniu partnera z drużyny taczką.   Niepokonani okazali się zwycięzcy z poprzednich lat – Daniel i Krystian Ceremonowie.

Był też konkurs dla dzieci, polegający na wbiciu gwoździa jak najmniejszą ilością uderzeń. W trzech kategoriach wiekowych zwyciężyli: Mateusz Pietrasik, Mateusz Maj oraz Kacper Wykocki. Ponadto najmłodszy uczestnik - trzyipółletni Karolek Lipka otrzymał nagrodę ufundowaną przez sołtys Sidziny Kazimierę Czarną. Pięć dziewczynek wzięło udział w quizie o gminie Bystra-Sidzina, zorganizowanym z okazji 25-lecia jej istnienia. Pierwsze miejsce zajęły w nim ex aequo Karolina Trzop i Marlena Ryś – obie odpowiedziały poprawnie na taką samą ilość pytań.

W ramach programu LIFE zostało przygotowane stoisko informacyjne na temat metod i sposobów ograniczania niskiej emisji oraz odnawialnych źródeł energii.  Na stoisku przygotowano gry i zabawy dla dzieci promujące ekologię i czyste powietrze. Dodatkowo zapoznać się można było z technologią produkcji peletu.

Na placu festynowym, prócz licznych atrakcji Gminny Ośrodek Kultury Promocji Turystyki i Sportu dla uczestników festynu przygotował degustację dań myśliwskich oraz występ zespołu muzycznego „Tyrolia Band”.

wtorek, 4 Lipiec, 2017
Powrót na górę