BIP

Uruchomienie bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania

08-11-2017, 13:48 -- Zbigniew Lipka

 

Uprzejmie informujemy, iż od listopada 2017 roku mieszkańcy Gminy Bystra-Sidzina mają możliwość otrzymywania bezpłatnych komunikatów z Urzędu Gminy na swój telefon lub na skrzynkę mailową. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację na telefon, wysłać sms aktywacyjny lub zarejestrować swój adres e-mail poprzez stronę internetową.

Dzięki aplikacji mieszkańcy naszej gminy w szybki sposób mogą być informowani o ważnych wydarzeniach w gminie.

Zostały utworzone trzy grupy tematyczne zamieszczanych komunikatów:

1) Ostrzeżenia, zagrożenia, alarmy - ostrzeżenia z zakresu zarządzania kryzysowego, ostrzeżenia o niebezpiecznych zjawiskach np. pogodowych, awariach prądu itp.,

2) Aktualności, wydarzenia - informacje o terminach składania wniosków (np. o stypendia, zwrot podatku akcyzowego, świadczeń rodzinnych itp.), dokumentów lub opłat (np. termin zapłaty podatków), odbioru odpadów komunalnych, zapowiedzi o lokalnych konkursach i akcjach publicznych, zapowiedzi wydarzeń kulturalnych i sportowych.

3) Wodociąg gminny Bystra - informacje dla użytkowników wodociągu „Bystra Centrum”.

System jest anonimowy i w każdej chwili można się z niego wyrejestrować. Podczas korzystania z systemu użytkownik nie ponosi żadnych opłat. Jedynie po wyborze opcji powiadamiania tradycyjnym sms’em, przy aktywacji aplikacji jednorazowo pobierana jest opłata według stawki operatora.

Użytkownicy smartfonów, po pobraniu aplikacji BLISKO będą otrzymywać wiadomości jako pełny tekst z ewentualnymi plikami graficznymi i pdf. W przypadku tradycyjnych telefonów informacje przekazywane będą w formie krótkich wiadomości tekstowych sms. System umożliwia również przesyłanie informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej. W tym wypadku potrzebna jest rejestracja poprzez formularz on-line na stronie www.sisms.pl.

W razie pytań lub problemów z zainstalowaniem aplikacji zachęcamy do kontaktu z naszym pracownikiem pod numerem telefonu (18) 268 12 20 wew. 129 lub osobiście w Urzędzie Gminy Bystra-Sidzina pok. nr 3 w godz. 8:00-15:00.

środa, 8 Listopad, 2017
Powrót na górę