BIP

XIX Konkurs Recytarorski

19-03-2018, 13:49 -- Anna Nieużytek

09 marca 2018 r. dzieci ze Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy spotkały się w siedzibie GOKPTiS Bystra-Sidzina w Sidzinie w celu zaprezentowania swoich umiejętności w ramach Eliminacji Gminnych do XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych.

W eliminacjach wzięła udział szesnastoosobowa grupa uczniów, którzy konkurowali w dwóch kategoriach – klasy I-IV oraz klasy V-VII. Każdy z uczestników recytował dwa utwory - tekst poetycki oraz fragment prozy.

Kategoria klasy I - IV

1 MIEJSCE – Alicja Pawlus ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej,

2 MIEJSCE – Dawid Kostka ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie,

3 MIEJSCE – Marta Wirtelczyk im. Św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej,

WYRÓŻNIENIE – Mateusz Kostka ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie.

 

Kategoria klasy V - VII

1 MIEJSCE – Katarzyna Omernik ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie,

2 MIEJSCE – Ewelina Skupień z Zespołu Szkół im. Św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej,

3 MIEJSCE – Natalia Skupień im. Św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej,

Osoby, które zajęły I-wsze i II-gie miejsca w ramach każdej z powyższych kategorii reprezentowały naszą gminę podczas finału powiatowego.

Podczas przeprowadzonego w dniu 14 marca 2018 r. w Makowie Podhalańskim finału powiatowego konkursu w kategorii klasy I-IV Szkół Podstawowych przyznano zaszczytne I miejsce mieszkańcowi Sidziny – uczniowi IV klasy Zespołu Szkół im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie – Dawidowi Kostce.

Dawid ujął jury talentem, nienaganną dykcją i wspaniałą interpretacją przedstawionych utworów. Serdecznie mu gratulujemy, życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.

 

poniedziałek, 19 Marzec, 2018
Powrót na górę