BIP

XXII ZŁAZ SAMORZĄDOWY

31-08-2017, 14:30 -- Zbigniew Lipka

 

26 sierpnia 2017 roku odbył się XXII Międzynarodowy Złaz Samorządowców.  Gospodarzem tegorocznej imprezy była Gmina Zembrzyce.

Celem złazu jest tworzenie wśród wspólnoty samorządowej przyjaznej atmosfery, integracji społeczności lokalnej, mieszkającej po obydwu stronach granicy polsko-słowackiej, promowanie górskich miejscowości, podziwianie piękna krajobrazów i przyrody oraz zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu i uprawiania turystki.

Przedstawiciele naszej gminy, przemierzyli trasę wiodącą niewielkimi wzniesieniami pasma Chełmu w północnej części Beskidu Makowskiego na szczyt Góry Starowidz (534 m n.p.m.), z którego rozciąga się przepiękna panorama na Beskidy z Babią Górą na czele i na napełniający się sztuczny zbiornik na Skawie – Jezioro Mucharskie.

Na szczycie odprawiona została uroczysta msza święta  w intencji uczestników złazu oraz mieszkańców Gmin. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na boisko sportowe w Zembrzycach, gdzie organizatorzy przygotowali poczęstunek występy zespołów, konkursy i zabawy. Nie obyło się bez wspólnego śpiewu. Nasza grupa zaprezentowała na scenie przyśpiewki napisane specjalnie na tę okazję przez pana Tadeusza Uczniaka.  Najmłodszym uczestnikiem z naszej gminy był pięciomiesięczny Wojtuś Dudek.

W przyszłym roku kolejny złaz, już teraz zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców naszej gminy.

czwartek, 31 Sierpień, 2017
Powrót na górę