BIP

XXV złaz samorządowców – Lipnica Wielka 2021

10-08-2021, 13:27 -- redaktor

XXV MIĘDZYNARODOWY ZŁAZ SAMORZĄDOWCÓW

28 sierpnia 2021 r. – Lipnica Wielka

Raz w roku, w ostatnią sobotę sierpnia, samorządowcy ze wszystkich gmin na obszarze Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, a także przedstawiciel Združenia Babia Hora, wraz z rodzinami i znajomymi, od wczesnych godzin rannych wyruszają na szlaki Ziemi Babiogórskiej, by podziwiać piękno jej przyrody i krajobrazu oraz spotkać się z przyjaciółmi. Grupa z naszej gminy wędrówkę rozpoczęła od zwiedzenia Muzeum Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy, a następnie pieszo drogą zwaną Rajsztag w stronę Śmietanowej Hali i Stańcowej Polany. Corocznie gospodarzem imprezy jest inna gmina. W tym roku gościny udzieliła Gmina Lipnica Wielka.

Każda z grup złazowych, reprezentująca poszczególne samorządy  gmin zrzeszonych w SGB po przemierzeniu wybranej trasy, spotkała się na uroczystej mszy świętej w intencji obecnych na złazie oraz wszystkich mieszkańców gmin należących do Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich. Polową mszę świętą odprawili ks. Maciej Ostrowski oraz ks. Andrzej Lichosyt - kapelan Stowarzyszenia.  Następnie organizatorzy zapewnili poczęstunek, występy zespołów, konkursy i zabawy. Reprezentanci naszej gminy zdobyli pierwsze miejsce w konkurencji skok w dal z miejsca oraz drugie miejsce w zespołowym przeciąganiu liny. Nie obyło się bez wspólnego śpiewu. Tradycyjnie na scenie zaprezentowały się grupy z poszczególnych gmin. Nasza grupa zaprezentowała na scenie przyśpiewki napisane specjalnie na tę okazję przez pana Tadeusza Uczniaka, za co otrzymała dyplom w kategorii najbardziej rozśpiewanej grupy złazowej.  Jak co roku wręczano również dyplomy najstarszym i najmłodszym uczestnikom złazu oraz najliczniejszej grupie złazowej.  Wyróżniony został także pan Tadeusz Uczniak, który odebrał dyplom dla uczestnika wszystkich dotychczas organizowanych złazów samorządowców. Atrakcją dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie oraz konkursy, organizowane między innymi przez Babiogórski Park Narodowy, który każdego roku pomaga w przygotowaniu złazu. Serdecznie dziękujemy samorządowcom i mieszkańcom Gminy Lipnica Wielka za gościnność i serdeczne przyjęcie.

W przyszłym roku gospodarzem spotkania będzie gmina Stryszawa - już teraz zapraszamy na nie wszystkich chętnych mieszkańców naszej gminy. (A.N.)

 

Fot. A. Nieużytek

wtorek, 10 Sierpień, 2021
Powrót na górę