BIP

ZŁOTE GODY W GMINIE BYSTRA-SIDZINA

25-05-2023, 11:25 -- redaktor

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, a jubileusz Złotych Godów to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którym dane było wspólnie przeżyć pół wieku. Ta zacna i niepowtarzalna okazja była powodem uroczystości, która odbyła się w dniu 18 maja 2023 r. w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej Podhalańskiej. W cieplej i serdecznej atmosferze gościliśmy dziesięć z jedenastu par naszej gminy, które w ubiegłym roku obchodziły swój jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Szanownych Jubilatów, ich najbliższych oraz zaproszonych gości przywitał Wójt Gminy Bystra-Sidzina Pan Stanisław Tempka. Włodarz gminy pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa pełne uznania i podziękowania za godne pożycie małżeńskie, będące wzorem mądrego życia i przykładem dla młodych pokoleń. Uroczystość poprowadziła Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Bystra-Sidzina- p. Agnieszka Basiura. „Szanowni Jubilaci, proszę przyjąć serdeczne gratulacje związane z przeżyciem tak wielu lat w związku małżeńskim. Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać (…)”. Pani Agnieszka Basiura tymi słowami, będącymi wyrazem szacunku i podziwu dla trwałości związku małżeńskiego, dała wyraz uznania i zaszczytu wspólnego świętowania tego pięknego i wzruszającego jubileuszu.

Ks. Józef Bafia proboszcz parafii w Sidzinie, który zaszczycił swoją obecnością Jubilatów Złotych Godów, udzielił Jubilatom kapłańskiego błogosławieństwa.

Oprawę artystyczną zapewniły utalentowane dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej pod kierownictwem pana Marka Kijanki, wykonując kilka pięknych utworów muzycznych, wśród których nie zabrakło wspólnie odśpiewanego okolicznościowego utworu „sto lat”.

W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, na wniosek Wójta Gminy Bystra-Sidzina, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Bystra-Sidzina, w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Bystra-Sidzina pana Krzysztofa Drobnego. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu, który wzniósł Wójt Gminy podczas wspólnego poczęstunku, życząc Jubilatom kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku.

Pary obchodzące 50-lecia pożycia małżeńskiego czyli „Złote Gody” to państwo:

Joanna i Józef Banasikowie

Maria i Stanisław Chorążowie

Krystyna i Jan Czarniakowie

Halina i Józef Gałkowie

Maria i Marek Kojsowie

Maria i Stanisław Majowie

Stanisława i Jan Migasowie

Maria i Jan Moćkowie

Maria i Stanisław Sutorowie

Genowefa i Bronisław Trzopowie

Irena i Tadeusz Uczniakowie

Niestety, z uwagi na stan zdrowia, bądź innych powodów, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu.

Szanownym Jubilatom raz jeszcze życzymy radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności. Niech moc miłości, która połączyła Was kilkadziesiąt lat temu, daje Wam siłę na stawianie kolejnych kroków i wspólną wędrówkę ku szczęściu. (A.B) Fot. G. Karkoszka

 

czwartek, 25 Maj, 2023
Powrót na górę