BIP

LIST OTWARTY WÓJTA GMINY BYSTRA-SIDZINA W SPRAWIE DOPALACZY

Szanowni  Państwo,

Drodzy Rodzice!

Z ogromnym niepokojem śledzę doniesienia prasowe o kolejnych ofiarach sklepów zajmujących się sprzedażą   dopalaczy, czyli środków odurzających o działaniu zbliżonym do narkotyków. Z problemem tym od kilku lat zderzają się polskie samorządy i rodziny.  Dopalacze, oprócz sieci handlowych, dostępne są także za pośrednictwem Internetu, co w sposób znaczący powiększa skalę zagrożenia.

Pomysłodawcy, wykorzystując luki prawne i kierując się chęcią zysku, rozprowadzają te substancje psychoaktywne. Paradoksalnie, na etykietach i opakowaniach zamieszczają adnotację, że są to artykuły kolekcjonerskie, które nie nadają się do spożycia przez ludzi. To ostatnie stwierdzenie powinno wzbudzić Państwa niepokój. Niestety, producenci i sprzedawcy tych specyfików skutecznie omijają istniejącą lukę prawną i pomimo wielu prób w całym kraju nie udało się zahamować tego procederu.

W dzisiejszych realiach prawnych możemy jedynie podejmować działania profilaktyczne, które przyniosą efekt, jeżeli będą realizowane także w domu rodzinnym. Mając na uwadze zdrowie, bezpieczeństwo oraz przyszłość Państwa dziecka pragnę zwrócić uwagę na to  niebezpieczne zjawisko i uwrażliwić  na ten problem.

Stanisław Tempka – Wójt Gminy Bystra – Sidzina

Powrót na górę