BIP

Wakacyjna polisa trzeźwości

Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca przy Urzędzie Gminy Bystra – Sidzina zachęca do zapoznania się z wakacyjną polisą trzeźwości!

 

WAKACYJNA POLISA TRZEŹWOŚCI

Wakacje to czas relaksu i zabawy. Nie każdy jednak ma na zabawę dobry pomysł. Nierzadko ostatni dzwonek szkolny jest dla młodych ludzi sygnałem rozpoczynającym wielkie pijaństwo, a wraz z nim wielkie ryzyko. Mniejsza kontrola ze strony dorosłych, duża ilość wolnego czasu i brak pomysłów na jego konstruktywne wykorzystanie powodują, iż młodzi ludzie częściej podejmują różnego rodzaju ryzykowne zachowania. Co roku śledzimy wycinki prasowe opisujące tragiczne wydarzenia związane z wakacyjnym piciem, niewesołe są także relacje samej młodzieży, która dzieli się swoimi niepokojami. Czy możemy coś zrobić by ograniczyć ryzyko i sprawić by czas radości nie zmieniała się w tragedię?

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie wakacji zależy od przestrzegania naszej wakacyjnej polisy trzeźwości. Poniżej przedstawiamy  zasady, jakie można zaproponować rodzicom, wychowawcom, sprzedawcom alkoholu i młodym ludziom.

Chcemy aby przedstawiona oferta stała się nie tylko  miejscem skąd można czerpać ciekawe pomysły i inspiracje, ale była także dowodem na to, że w naszej gminie żyje bardzo wielu młodych ludzi, którzy do zabawy nie potrzebują żadnych środków psychoaktywnych. To nie tylko możliwe, ale daje masę radości i szczęścia!(A.J)

 

>>>>> OFERTA WAKACYJNA.pdf do pobrania <<<<<

Powrót na górę